Söråkers Folkets Hus
Söråkers Folkets Hus

Kultur- & sportlov 2019
Vecka 10

MÅNDAG 4/3
Skapandeverkstad med Maggan
Vi skapar med färg, papper och tyg. Från åk 1 | Fri entré
Start kl 12.00-14.00


TISDAG 5/3
Bio Hjärtat visar: Lego Filmen 2 kl 13.00
Pris 80:-

ONSDAG 6/3

Våffelfest kl 12.00-15.00
Huset caféungdomar bjuder in till våffelkalas! | Pris 20 kr.

Bio Hjärtat visar: Draktränaren kl 13.00 | Pris 80:-
Bio Hjärtat visar: Captain Marvel kl 19.00 | Pris 95:-


TORSDAG 7/3
Bio Hjärtat visar: Röjar Ralf kraschar internet kl 13.00 | Pris 80:-


FREDAG 8/3
Folkans Pulkarace
Tjoho! I år har vi snö! Tävla mot din egen tid i två åk kl 13.00-15.00 | Fri entré
Anmälan dig på 060-400 73 eller info@sorakersfolketshus.se

Vi grillar hamburgare i Folkans trädgård | Pris: 30:-

Pizzabuffé och filmkväll
Från åk 6. Start kl 18.00

Bio Hjärtat visar: The Prodigy  kl 21.00 | Pris 95:-


SÖNDAG 10/3
Bio Hjärtat visar: Draktränaren  kl 14.00 | Pris 80:-
Bio Hjärtat visar: Captain Marvel kl 19.00 | Pris 95:-


Sportlovsöppet hela veckan

Vi har öppet som vanligt hela veckan.
Låna böcker, spela lite biljard, gå på bio,
njut en god lunch eller ta en fika i cafét

Måndag 11.00-21.00   
Tisd-torsd 9.00-21.00
Fredag 9.00-00.00   
Lördag 20.00-00.00
Söndag 13.00-21.00

Nya Operasäsongen 2019-2020



Geraint Watkins | Livemusik


Moa Martinsson | Film och samtal


Turandot | Opera


Manon | Opera


Madama Butterfly | Opera


Ahknaten | Opera


Wozzeck | Opera


Porgy and Bess | Opera


Agrippina | Opera


Den flygande holländaren | Opera


Tosca | Opera


Maria Stuarda | Opera


Intresserad av våra tidigare evenmang?

Klicka för att komma till arkivet!
Copyright (c) 1999-2006 Söråkers Folkets Hus | Vid frågor e-postar du till info@sorakersfolketshus.se | Powered by Kactus2